Weiss Klinik CHORZÓWWeiss Klinik GLIWICE
Telefony 2
Tel. +48 (32) 245 97 63-64

weiss klinik

Archiwum Tagów

Podaruj sobie nowy wzrok…

Tylko teraz w Weiss Klinik laserowa korekcja wzroku -15%

Okulary  czy soczewki kontaktowe… ograniczają Twoje codzienne aktywności? Marzysz o pozbyciu się wady wzroku? Podaruj sobie nowy wzrok… i pozbądź się wady wzroku raz na zawsze, dzięki bezpiecznemu i trwającemu zaledwie kilka minut zabiegowi laserowej korekty wzroku. Teraz w Weiss Klinik za zabieg laserowej korekcji wzroku zapłacisz -15%! Akcja trwa od 17.11.2018 r. do odwołania i nie obejmuje metody femto-lasik.

 

LKW święta -15_1200x628

Laserowa korekcja wady wzroku

modeluje powierzchnię rogówki, aby nadać jej odpowiedni kształt z ogniskowania światła na siatkówce i w efekcie usunięcie wady wzroku


Studiujesz? Pozbądź się wady wzroku!

Studiujesz i masz wadę wzroku? Pozbądź się okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych raz na zawsze! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Weiss Klinik dla studenta – laserowa korekcja wady wzroku w wyjątkowej odsłonie.

Laserowa korekcja wady wzroku dla studenta - tylko do 15.11.2018 r.

Laserowa korekcja wady wzroku dla studenta – tylko do 15.11.2018 r.

Akcja „Laserowa Korekcja Wzroku dla studenta” obowiązuje do dnia 15.11.2018 r. w Weiss Klinik. Warunkiem skorzystania z akcji jest okazanie ważnej legitymacji studenckiej (bez ograniczeń wiekowych) i umówienie wizyty kwalifikacyjnej najpóźniej do dnia 15.11.2018 r. – sama wizyta i zabieg mogą odbyć się w późniejszym terminie, dogodnym dla Pacjenta. Propozycja -10% za zabieg dotyczy wszystkich dostępnych w Weiss Klinik metod laserowej korekcji wzroku, oprócz metody femto-LASIK.

Przeczytaj więcej o laserowej korekcji wzroku


Zaćmobus - Weiss Klinik Chorzów

Pierwszy w Polsce: Zaćmobus z Chorzowa

Dziś problemem w leczeniu zaćmy nie jest już dostęp do specjalistycznych placówek medycznych, ale wczesna jej diagnostyka. – Podejmując działania w kierunku profilaktyki w leczeniu chorób oczu, zrodził się pomysł na nasz Zaćmobus – tłumaczy inicjatywę zbudowania pierwszego w Polsce mobilnego gabinetu okulistycznego, dyrektor Weiss Klinik w Chorzowie.

Chorzowski Zaćmobus, to wspólne przedsięwzięcie Grupy Scanmed i należącego do niej szpitala Weiss Klinik, który od 13 lat specjalizuje się w leczeniu oczu. Mobilny gabinet okulistyczny tym samym jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów okulistycznych, w szczególności osób starszych, niepełnosprawnych oraz dzieci.

Symbolicznym przecięciem wstęgi, Zaćmobus oddali do użytku prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i dyrektor szpitala Anna Malinowska-Kufieta.

Symbolicznym przecięciem wstęgi, Zaćmobus oddali do użytku prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i dyrektor szpitala Anna Malinowska-Kufieta.

Okulistyka jest jedną z bardzo istotnych specjalizacji w Grupie Scanmed. – Możemy pochwalić się ośrodkami, gdzie pracują najwyższej klasy specjaliści leczący pacjentów w całym zakresie chorób oczu, począwszy od jaskry, przez retinopatie, aż po korekcje zeza u małych dzieci. Zbudowanie pierwszego w Polsce mobilnego gabinetu okulistycznego jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów. Choroby oczu w największym stopniu dotykają osób w wieku podeszłym, które mają dużo mniejsze możliwości przemieszczania się. Uznaliśmy, że zaoferowanie możliwości przeprowadzenia badań pacjentom blisko ich domów, w szczególności w małych miejscowościach oraz siedem dni w tygodniu, będzie dla nich istotną wartością. Dzięki takiemu podejściu, pomożemy wielu pacjentom zdiagnozować choroby na wczesnym etapie, co – w przypadku przynajmniej kilku chorób oczu – ma kluczowe znaczenie dla skuteczności samej terapii – mówi prezes zarządu Scanmed SA Hubert Bojdo.

Uroczystość oddania do użytku Zaćmobusu odbyła się 14 września przed szpitalem Weiss Klinik w Chorzowie, a dokonali tego – przecinając wstęgę – prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i dyrektor szpitala Anna Malinowska-Kufieta. Wcześniej pojazd poświęcił proboszcz parafii Matki Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie, ks. Paweł Bul.

Zaćmobus jest naszym autorskim projektem, przy powstawaniu którego istotną rolę odegrali nasi lekarze okuliści. Udało nam się zaprojektować oraz zbudować pojazd spełniający wszelkie rygorystyczne wymogi formalne, przy zachowaniu ergonomiczności oraz przyjaznej estetyki. Wykonawstwo zleciliśmy jednej z lokalnych, śląskich firm. Całkowity budżet od pomysłu do gotowego Zaćmobusa jest porównywalny z ceną wysokiej klasy samochodu osobowego. Uważamy to za bardzo racjonalny poziom, biorąc pod uwagę, że Zaćmobus musi spełniać stosowne standardy w ochronie zdrowia – mówi prezes zarządu Scanmed SA Hubert Bojdo.

Mobilny gabinet okulistyczny obejrzeli zaproszeni goście, a oprowadzała ich dyrektor Weiss Klinik Anna Malinowska-Kufieta.

Mobilny gabinet okulistyczny obejrzeli zaproszeni goście, a oprowadzała ich dyrektor Weiss Klinik Anna Malinowska-Kufieta.

Można w nim wykonać podstawowe badania przedniego i tylnego odcinka rdzenia oka oraz dna oka przy użyciu lampy szczelinowej, badania ostrości wzroku oraz astygmatyzmu przy pomocy autorefraktometru, ciśnienia wewnątrzgałkowego – tonometrem, a także docelowo wykonać badanie tomografem OCT. – Każdy problem pogarszający widzenie, który zauważymy u siebie, wymaga zbadania. Nie wszystkie jednak symptomy muszą wskazywać na zaćmę, ponieważ schorzeń powodujących podobne objawy jest znacznie więcej – tłumaczy potrzebę dokładnej diagnostyki dr n. med. Ewa Nita, specjalistka okulistyki ze szpitala Weiss Klinik.

Ten samochód to szczęście dla mieszkańców Chorzowa, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Doskonale wpisuje się w nasze programy profilaktyczne, a mamy ich kilka, jak chociażby szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV dla dziewcząt, szczepionki przeciw grypie dla seniorów, czy badania wad postawy. To co Państwo proponujecie, tego jeszcze nie było! – mówi zachwycony pomysłem mobilnego gabinetu okulistycznego, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

W większości przypadków zmętnienie soczewki dotyczy ludzi w wieku zaawansowanym, którzy nie zawsze mają opiekunów, a ich rodziny często mieszkają poza granicami Polski. Dla wielu osób, które posiadają utrudniony dostęp do lekarza również okulisty, Zaćmobus stwarza dużą szansę przebadania wzroku – przekonana jest dr Ewa Nita.

Zaćmobus, ponieważ jest mobilnym gabinetem okulistycznym, może docierać nawet do bardzo odległych miejscowości w regionie i kraju. Okazją do bezpłatnych badań będą zbliżające się Chorzowskie Dni Promocji Zdrowia, które rozpoczną się 13 października. Zapraszamy.


Postaw na aktywne lato!

Pozbądź się wady wzroku raz na zawsze! Dzięki zabiegowi laserowej korekty wady wzroku, uwolnij się od okularów i soczewek kontaktowych, w pełni korzystaj z aktywnego wypoczynku latem! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z letniej propozycji Weiss Klinik.

Laserowa korekcja to jedna z metod trwałego usunięcia wady wzroku. Bezbolesny zabieg trwa zaledwie kilka minut! Efektem jest idealne widzenie, bez konieczności korekcji wady wzroku za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych.

Dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku

 

LKW_lato2018_1200x628
1. Akcja trwa od 01.06.2018 r. do 31.08.2018 r.
2. Warunkiem skorzystania z akcji jest odbycie badań kwalifikacyjnych do dnia 31.08.2018 r., a sam zabieg powinien odbyć się najpóźniej do dnia 31.10.2018 r.
3. Z akcji -50% na drugie oko wyłączona jest metoda femto-lasik.

Umów wizytę już dziś! Zadzwoń 32 245 97 63


Zapraszamy do Blachowni!

Weiss Klinik chce być jeszcze bliżej Ciebie! Z ogromną radością informujemy o otwarciu filii Weiss Klinik w Blachowni!

W siedzibie Szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni (ul. Sosnowa 16) uruchomiliśmy Poradnię Okulistyczną Weiss Klinik. Przyjmują tutaj nasi specjaliści okuliści, którzy wykonują badania wzroku oraz kwalifikują pacjentów do zabiegów okulistycznych (oprócz laserowej korekcji wzroku). W filii Weiss Klinik w Blachowni możliwe są również wizyty kontrolne po zabiegach okulistycznych wykonanych w głównej siedzibie Weiss Klinik w Chorzowie.

Kontakt z rejestracją pacjentów w Poradni Okulistycznej w Blachowni możliwy jest pod numerem telefonu komórkowego 785 051 300.


Okulista Roku 2017 jest w Weiss Klinik!

Z radością informujemy, że dr n. med. Agnieszka Stanik-Walentek zajęła I miejsce w kategorii Okulista Roku 2017 w plebiscycie ”Śląski Hipokrates 2017″, organizowanym przez redakcję Dziennika Zachodniego!

Plebiscyt „Hipokrates” ma na celu promocję lekarzy i ośrodków medycznych. Najlepszych z nich wybierają sami czytelnicy Dziennika Zachodniego. Dr Stanik-Walentek uzyskała największą ilość głosów w kategorii „Okulista Roku 2017″ w finale śląskim plebiscytu.

Dr n. med. Agnieszka Stanik-Walentek jest specjalistą okulistyki dziecięcej, ekspertem w leczeniu zaćmy i jaskry oraz w doborze soczewek kontaktowych. W Weiss Klinik zajmuje się diagnostyką okulistyczną, laseroterapią, a także doborem soczewek kontaktowych. Pani Doktor jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej na Wydziale Lekarskim w Katowicach (2000). Tytuł naukowy doktora nauk medycznych uzyskała w roku 2008, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ekspresja genów TGFβ i jego receptorów u chorych ze zwyrodnieniem pęcherzowym rogówki”.

Dr Agnieszka Stanik-Walentek doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz w Katedrze I Oddziału Klinicznego Chorób Oczu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 w Sosnowcu).  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, autorem i współautorem wielu prac naukowych w dziedzinie okulistyki i genetyki, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Uczestniczy w wielu kursach, stażach i sympozjach naukowych, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.


We dwoje… raźniej! Laserowa korekcja wzroku -50%

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji pn. „We dwoje… raźniej!”, która obowiązuje od 1 lutego 2018 aż do odwołania.

„We dwoje… raźniej!” to akcja, w ramach której możesz uzyskać:

  • -50% na kwalifikację do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku
    Wystarczy, że na badania kwalifikujące do zabiegu umówisz się i przyjdziesz razem z inną osobą! Wtedy za kwalifikację obydwoje zapłacicie po 150 zł – czyli każde z Was uzyska -50% (standardowa cena kwalifikacji dla jednej osoby to 300 zł).
  • -50% na zabieg laserowej korekcji wady wzroku drugiego oka
    A jeśli po pozytywnej kwalifikacji zdecydujesz się na zabieg laserowej korekcji wzroku, otrzymasz -50% na drugie operowane oko! Możesz zyskać nawet 1 675 zł

Propozycja obowiązuje od dnia 01.02.2018 r. aż do odwołania. Oferty -50% na kwalifikację i -50% na zabieg drugiego oka nie wykluczają się. Z oferty wyłączona jest metoda femto-lasik.

 

We dwoje... raźniej! - laserowa korekcja wzroku -50%

Umów wizytę już dziś! Zadzwoń: 32 245 97 63

Sprawdź cennik laserowej korekcji wzroku

Przeczytaj więcej o laserowej korekcji wzroku


NOWOŚĆ soczewki fakijne w Weiss Klinik

Soczewki fakijne są soczewkami wewnątrzgałkowymi, implantowanymi w celu korekcji wad wzroku. To alternatywa dla osób, u których nie może zostać przeprowadzona laserowa korekta wady wzroku – m.in. ze względu na dużą wadę!

Nowej generacji soczewki fakijne umożliwiają korekcję niemal każdej wady wzroku! Umożliwiają skorygowanie krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, a nawet starczowzroczności. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnej korekcji wad wzroku za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych oraz dla tych osób, które z różnych powodów nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.

Efekty zabiegu są trwałe, a zaletą zabiegu jest jego odwracalność – czyli możliwość usunięcia wszczepionej soczewki fakijnej i przywrócenie stanu sprzed operacji.

Przeczytaj więcej o soczewkach fakijnych


Black Friday w salonie Weiss Optic

Black Friday, czyli wielka wyprzedaż, zawitał również do salonu optycznego Weiss Optic!

Tylko w dniach od 23 do 27 listopada 2017 r. markowe oprawy okularowe -25%!

Black friday_WK


Pakiet cukrzycowy w Weiss Klinik -15%

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, który obchodzony jest co roku 14 listopada, zachęcamy do profilaktyki!

Pakiet cukrzycowy – czyli badania (refraktometria komputerowa, ostrość wzroku, tonometria aplanacyjna, zdjęcie dna oka, badanie dna oka, badanie OCT) wraz z konsultacją okulistyczną -15% w cenie 300 zł 250 zł.

Pakiet cukrzycowy w Weiss Klinik

Pakiet cukrzycowy w Weiss Klinik

Propozycja obowiązuje do dnia 30.11.2017 r. w Weiss Klinik. Serdecznie zapraszamy!

Umów wizytę już dziś! Zadzwoń: 32 245 97 63

 


Strona 1 z 3123

Zadzwoń do nas

32 245 97 63-64

Umów się na wizytę